Teren inwestycji Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego znajduje się w obszarze ścisłej zabudowy staromiejskiej przy ulicy Długiej na tyłach Katedry Polowej Wojska Polskiego. Obiekt zlokalizowany jest, ze względu na niewielką przestrzeń inwestycyjną, pod powierzchnią terenu. Obrys ścian zewnętrznych wpasowany jest w obrys działki oraz obrys istniejących budynków.
Wejście zlokalizowano przy istniejącym wjeździe na teren posesji. Poprzez niewielki pawilon z dużymi przeszkleniami prowadzi droga do właściwych pomieszczeń CKW znajdujących się pod ziemią. Zaprojektowano komfortową klatkę schodową oraz dźwig umożliwiający pokonanie drogi osobom niepełnosprawnym lub o ograniczonej zdolności ruchowej. Na powierzchni oprócz wejścia znajduje się pawilon techniczny z urządzeniami wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi. Budynek opracowywano tak, aby maksymalnie odtworzyć stan istniejący. Wzdłuż granic działki zostaną odtworzone zadaszone wiaty, miejsca parkingowe oraz mur oddzielający działkę od uliczek wewnętrznych.
Sala konferencyjno-wystawowa przylega bezpośrednio do katedry i jest połączona z muzeum znajdującym się w podziemiach. Po przeciwnej stronie rząd kolumn tworzy miejsca do ustawienia eksponatów. Nad schodami do podziemi katedry zaprojektowano świetlik zapewniający dostęp światła dziennego. Ściany i sufit zostały zaprojektowane z materiałów pochłaniających dźwięk aby polepszyć właściwości akustyczne. W miejscach przewidywanych ekspozycji zastosowano uniwersalne szyny prądowe umożliwiające podłączenie dowolnego oświetlenia. W posadzce zastosowano skrzynki z okablowaniem elektrycznym i teletechnicznym umożliwiające organizację ekspozycji multimedialnych.
Inwestor: Stołeczny Zarząd Infrastruktury
Zakres: Koncepcja, Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy i Przetargowy
Autor: arch. Bartłomiej Telec